Dlaczego mój iPhone się nie ładuje?

Jesteśmy uzależnieni od swoich telefonów, które często wykorzystujemy jako narzędzie pracy. Dlatego jeśli nasze urządzenia zaczynają się psuć to chcemy, jak najszybciej pozbyć się problemu. Jedną z najczęstszych usterek jakie występują w iPhonach to problem z ładowaniem. Sprawdź co zrobić, jeśli Twoje urządzenie się nie ładuje:

  • Zabrudzony lub uszkodzony port ładowania. Bardzo często telefon trzymamy w kieszeniach naszych ubrań czy torebkach, a jak doskonale wiemy takie miejsca narażone są na dostanie się kurzu. Zerknij na port i sprawdź, jak wygląda. Możesz delikatną szczoteczką z miękkim włosiem spróbować go wyczyścić. Jeżeli Twoje działania nic nie wskórają być może port ładowania jest całkowicie zepsuty, wtedy urządzenie wymaga serwisowania.
  • Uszkodzony kabel lightning/zasilacz usb. Być może źródłem awarii nie jest sam telefon, ale kabel lightning lub ładowarka usb. Przy kablu należy zwrócić uwagę czy nie jest on w żadnym miejscu uszkodzony, naderwany, przecięty czy bardzo mocno zagięty. Zwróć następnie uwagę czy ładowarka nie nosi śladów uszkodzenia.
  • Kolejną rzeczą, która możesz sprawdzić to źródła prądu. Jeśli próbowałeś ładowania przez komputer, to warto sprawdzić ładowanie np. przez powerbank. Być może tylko któryś z tych sposobów powoduje problem.
  • We wszystkich nowszych iPhone’ach warto też sprawdzić ładowanie indukcyjne. Jeśli działa, to prawdopodobnie problem jest z portem lighting. Jeśli i to nie działa, a sprawdziliśmy wszystkie poprzednie punkty, to prawdopodobnie przyczyna jest bardziej złożona. Taka sytuacja może być spowodowana kilkoma usterkami, najlepiej skorzystaj z usług naszego serwisu, gdzie dokładnie zdiagnozujemy przyczynę problemu.

Masz pytania, zadzwoń albo napisz do nas – chętnie pomożemy!

Strona główna » Blog » Dlaczego mój iPhone się nie ładuje?