Jak zachować dłuższą żywotność baterii?

Chyba nikt z nas nie lubi, gdy bateria w telefonie ulega szybkiemu rozładowywaniu się. Efektem jest ograniczony zakres możliwości, opierający się na redukowaniu zużywanej energii. Jest to dość uciążliwe, dlatego w tym artykule przedstawimy kilka sposobów, przyczyniających się do wydłużenia czasu pracy na baterii.

#1 Zacznij od podstaw

Istnieje kilka najprostszych, a zarazem najszybszych metod na wydłużenie żywotności baterii, które będą właściwym początkiem. Dobrym pomysłem będzie włączenie automatycznej regulacji jasności ekranu, która będzie się dostosowywać w zależności od panującego oświetlenia. Wyłączyć powinniśmy natomiast transmisję danych, jeśli w danym momencie z niej nie korzystamy oraz aplikacje zużywające najwięcej energii, ponieważ ich aktywność w tle jest w stanie pozbawić wiele procentów w baterii. Pomogą nam w tym statystyki, analizujące działanie poszczególnych programów, dzięki czemu wydłużymy jej działanie.

#2 Aktualizacja oprogramowania

Najnowsza wersja oprogramowania to kolejny, bardzo ważny krok w stronę oszczędności. Wszystko to za sprawą zastosowania zaawansowanych rozwiązań, przyczyniających się do zwiększenia energooszczędności.

#3 Tryb „Nie przeszkadzać”

Każde z otrzymywanych powiadomień powoduje wybudzenie ekranu iPhona, przez co zużywana energia ulega znacznemu wzrostowi. W takim przypadku, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z trybu nie przeszkadzać, dzięki któremu możemy wyciszać połączenia lub powiadomienia w momencie, gdy urządzenie jest zablokowane. Najprostszym sposobem na włączenie tej funkcji będzie naciśnięcie na ikonę półksiężyca znajdującego się na pasku stanu.

#4 Właściwy sposób ładowania

Ładowanie baterii do pełnego poziomu, a więc stu procent może okazać się być szkodliwe, dlatego najlepiej, jeśli będzie ona wskazywać ok. 80%. W ten sposób, nie będzie mieć miejsca przeciążenie, które spowodowałoby szybszą utratę zgromadzonej energii. W tym punkcie warto również pamiętać o używaniu sprawnych zasilaczy oraz kabli, dlatego jeśli mamy wątpliwości, co do ich sprawności, powinniśmy je po prostu wymienić na nowe. Znaczenie będzie miało również to, czy są one oryginalne. Zdecydowanie lepszą opcją będzie niekorzystanie z zamienników, które kosztują mniej, ponieważ mogą okazać się być wadliwe lub niebezpieczne. Pamiętajmy również o funkcji zoptymalizowania ładowania baterii, która zachowa jej sprawność oraz wydłuży żywotność. Aby ją włączyć wystarczy, że wejdziemy w ustawienia oraz wybierzemy opcję ,,Bateria”. Później wybieramy ,,Stan baterii” oraz klikamy w przełącznik z napisem ,,Zoptymalizowane ładowanie baterii”. Gotowe!

#5 Odpowiednia temperatura urządzenia

Temperatura urządzenia, z którego korzystamy powinna być na odpowiednim, wyważonym poziomie, a więc nie może być ani za zimna, ani za ciepła. Optymalnymi temperaturami będzie przedział od 0°C do 35°C, jednak najlepszymi wartościami będzie podział od 16°C do 22°C. Jeśli nie zastosujemy się do tych zasad, czas pracy baterii ulegnie pogorszeniu. Niskie temperatury spowodują zmniejszenie wydajności, natomiast wysokie przyczynią się do nieodwracalnych zmian w prawidłowym funkcjonowaniu.

#6 Lokalizacja

Korzystanie z GPS-u jest bardzo przydatną funkcją na co dzień, ponieważ dzięki niej możemy bez większego problemu dotrzeć do nieznanego nam miejsca lub znaleźć krótszą drogę prowadzącą do tego samego celu. Warto, jednak pamiętać, że taka opcja jest również w stanie wyciskać bardzo dużo z naładowanej baterii, dlatego wyłączenie usługi lokalizacyjnej w momencie, gdy nie jest nam ona potrzebna będzie wręcz wskazane.

#7 Tryb ciemny

Tryb ciemny można włączyć, przechodząc do ustawień oraz wybierając opcję „Ciemny”. Gdy zdecydujemy się na jego uruchomienie, otrzymamy nie tylko większą energooszczędność, ale również większy komfort podczas oglądania np. filmów w słabo oświetlonych miejscach. Barwy zostaną zmienione w kilku, współpracujących aplikacjach m.in. na Instagramie lub Messengerze. Tryb ciemny to również troska o nasze oczy oraz sen, nie powodując problemów z zaśnięciem.

#8 Wyłącz Siri

Siri dokonuje analizy naszych zachowań oraz nawyków, dzięki czemu jest w stanie zasugerować nam kilka przydatnych sugestii. Asystent od Apple jest, jednak w stanie szybko rozładowywać baterię. Siri możemy wyłączyć, przechodząc do ustawień, a następnie, klikając opcję Siri oraz odznaczając wybrane punkty z listy.

#9 Wybierz iNaprawy.pl

Jeśli powyższe porady nie są w stanie Ci pomóc, koniecznie się z nami skontaktuj! W naszym serwisie dokonujemy profesjonalnej wymiany baterii, dzięki czemu znów będziesz mógł korzystać ze swojego iPhona bez żadnych ograniczeń. Warto, jednak pamiętać, aby cały czas o nią dbać, ponieważ efektem będzie dobra kondycja naszego telefonu.

Strona główna » Blog » Jak zachować dłuższą żywotność baterii?