Problem z niedziałającym ekranem w iPhonie

Gdy ekran telefonu jest uszkodzony, to korzystanie z niego jest mocno utrudnione lub wręcz niemożliwe. Przyczyn może być naprawdę wiele, dlatego postanowiliśmy opisać kilka z nich.

Dlaczego mój ekran w telefonie nie reaguje na dotyk?

Na samym początku należy sprawdzić, czy wyświetlacz uległ tylko częściowemu zepsuciu, czy może jednak całkowitemu uszkodzeniu. Jedną z przyczyn takiego stanu rzeczy będzie nieprawidłowo działające oprogramowanie, na które niekiedy wpływa kabel Lightning lub USB-C. Innym, znacznie poważniejszym powodem jest awaria modułu odpowiedzialnego za wyświetlacz lub usterka płyty głównej. W naszym serwisie spora część osób przekazuje nam również telefony z pękniętym ekranem. Jego uszkodzenie ma również bardzo duży wpływ na działanie wyświetlacza. To właśnie, dlatego bardzo ważne jest korzystanie ze szkła hartowanego, ponieważ w dużym stopniu pomoże nam ono w odpowiedniej ochronie ekranu.

Czasami zdarza się jednak, że siła uderzenia było bardzo mocna, przez co ekran, mimo zastosowania odpowiedniej ochrony został niestety uszkodzony. Co wtedy zrobić? Konieczna będzie wymiana wyświetlacza. W takim przypadku możemy zdecydować się na oryginalną część, która charakteryzuje się świetną jakością, jednak jest to okupione wysoką ceną. Drugą opcją będzie postawienie na zamienniki, dzięki którym w naszym portfelu zostanie więcej pieniędzy. Warto pamiętać, że będą one jednak gorsze pod względem jakości.

Nie umiem pływać

Sporo modeli iPhonów charakteryzuje się wodoodpornością, jednak należy pamiętać, że istnieją telefony, które nie zaliczają się do tego grona, a najlepiej udowadniają to serie, mające swoją premierę kilka lat temu. Jeżeli Twój sprzęt miał kontakt z cieczą pamiętaj, że im dłużej zwlekasz z oddaniem go do serwisu, tym mniejsze prawdopodobieństwo, że uda go się naprawić. Po zalaniu ważne są godziny, a nawet minuty. Niestety nie pomoże ryż, suszenie suszarką, czyszczenie sprężonym powietrzem, a podłączając telefon pod ładowarkę możemy mu wyłącznie zaszkodzić.

Ja to naprawię!

Niektóre osoby decydują się na samodzielną naprawę, ponieważ chcą w ten sposób oszczędzić pieniądze. Nie jest to dobry pomysł, ponieważ niewystarczająca wiedza na temat takiej wymiany może spowodować, że pojawią się kolejne problemy. Wtedy będziemy już po prostu zmuszeni do odwiedzenia serwisu, dzięki czemu łączny koszt naprawy znacznie wzrośnie.

Stara zasada mówi, że najlepiej zapobiegać zamiast leczyć i trzeba przyznać, iż sprawdza się ona idealnie również w przypadku uszkodzonego ekranu. Powinniśmy zdecydować się na zakup sprawdzonego szkła hartowanego oraz dobrego etui, które pomogą w odpowiedniej ochronie wyświetlacza. W iNaprawach posiadamy sporą ilość takich akcesoriów dla telefonów od Apple, dlatego serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z nami!

Zaufaj nam. Postaw na iNaprawy

Nasz serwis poradził już sobie z wieloma błędnie działającymi ekranami, dlatego jeśli potrzebujesz w tym zakresie pomocy, to zachęcamy do odwiedzenia naszego serwisu lub zgłoszenia nam naprawy online. Naprawiliśmy wiele telefonów z tego typu awarią, dlatego otrzymujesz od nas pewność pod względem wiedzy oraz doświadczenia. We fix it!

Strona główna » Blog » Problem z niedziałającym ekranem w iPhonie