Niektóre osoby w trosce o swoje bezpieczeństwo postanawiają zamontować osłonę na kamerę. Decydując się na taki krok, warto mieć świadomość, że może to uszkodzić wyświetlacz MacBooka w trakcie jego zamknięcia. Z tego artykułu dowiesz się, że stosowanie takiej osłony nie jest konieczne.
Na początek sprawdzenie ustawień
Uszkodzenie wyświetlacza może wynikać z faktu, że odległość pomiędzy klawiaturą a wyświetlaczem jest niewielka. Dodatkowo, gdy zdecydujemy się na osłonę kamery, spowodujemy tym samym, że czujnik oświetlenia będzie mógł pracować nieprawidłowo, dzięki czemu True Tone lub automatyczne regulowanie jasności nas zawiedzie. Co w takim razie zrobić? Wystarczy sprawdzić, które aplikacje mają dostęp do kamery. W takim przypadku należy wejść w Ustawienia systemowe, następnie Prywatność i ochrona i wybrać Kamera. W tym miejscu możemy dodać lub usunąć dostęp.
Zielone światło
Włączoną kamerę można łatwo zauważyć, a dzieje się to ze względu na zielone światło, które pojawia się obok niej. Apple stworzyło takie rozwiązanie w trosce o ochronę prywatności użytkowników. Warto dodać, że kamera została zaprojektowana w taki sposób, że razem z nią musi automatycznie uruchomić się też wspomniane przed chwilą zielone światło.
Podsumowanie
Jak widzisz, nie musisz korzystać z osłony na kamerze, żeby czuć się bezpiecznie. Jeśli jednak nadal chcesz posiadać taką osłonę, to musisz wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Po pierwsze sprawdź, czy posiadana przez Ciebie osłona nie jest grubsza niż kartka papieru. Po drugie nie używaj takiej osłony, która zostawi resztki kleju. Po trzecie posiadając osłonę grubszą niż 0,1 mm, powinieneś ją usuwać przed zamknięciem. W ten sposób wszystko będzie na swoim miejscu!